KOLLEEGIUM

Johannes Põlda
JOHANNES PÕLDA

Johannes Põlda omandas magistrikraadi Helsinki Sibeliuse Akadeemias Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel.
Ta on täiendanud end Ameerikas Eastman School of Music’us prof. Oleg Krysa viiuliklassis, lisaks võtnud dirigeerimistunde Mark Scatterday ja Mark Powell’i orkestriklassis.
Konkurssidel osalemised on olnud edukad, hilisematest võib nimetada 2015.a. Itaalias Andrea Postacchini viiulikonkursi eripreemiat ja 2017.a. võitu Eastman School of Music’u kammeransamblite konkursil.
Alates sügisest 2018 on Johannes Põlda Lapi Kammerorkestri kontsertmeister ning jaanuarist 2019 Eesti Sinfonietta kontsertmeister.

Valeria Rjumina
VALERIA RJUMINA

Valeria Rjumina omandas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi Alexander Ficheri ja Rūta Lipinaitytė-Savickienė ning magistrikraadi Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel.
Aastatel 2000-2015 mängis ta Narva Linnaorkesteris II viiuli kontsertmeistrina.
Armastus kammermuusika vastu on väljenduse leidnud kahes väga erinevas hingelähedases koosluses, mille kaudu väljendada oma muusikalisi ideid. Insomnia-kvarteti eesmärk on tuua museaalistaatusesse jäänud keelpillikvartett 21.sajandisse. Koos vioolamängija Maria Nesterenkoga loodud DART DUO astub veel sammukese edasi ja pakub kuulamiseks elektroonilise muusika maailma võimalusi.
Lisaks aktiivsele kammermusitseerimisele õpetab Valeria Rjumina viiulit Kuusalu Kunstide Koolis ja on Eesti Sinfonietta II viiuli kontsertmeister.

Maria Nesterenko
MARIA NESTERENKO

Maria Nesterenko lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe viiuli ja magistriõppe vioola erialal Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel.
Lisaks on ta oma oskusi täiendanud Itaalias L ́Aquila Alfredo Casella Konservatooriumis professor Fulvio Leofreddi juures ja Austrias Grazi Muusika ja Kujutavate Kunstide Ülikoolis Christian Euleri klassis.
Alates aastast 2008 töötab Maria Nesterenko Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris ning annab kontserte erinevate kammerkoosseisudega ja solistina.
Koos Valeria Rjuminaga mängib ta elektroonilise muusika ansamblis DART DUO, kus saab väljendada ennast ka imrpovisatsiooniliselt, mis on tema suur kirg.
Maria Nesterenko on Eesti Sinfonietta vioolarühma kontsertmeister.

Karl Johann Lattikas
KARL JOHANN LATTIKAS

Karl Johann Lattikas lõpetas aastal 2017 Helsinki Sibeliuse Akadeemia bakalaureuseõppe löökpillide erialal. Sügisest 2018 jätkab ta õpinguid Kölni Muusika ja Tantsu Kõrgkooli magistriõppes.
Lattikasel olnud võimalus mängida mitmetes erinevates koosseisudes nagu Euroopa Liidu Noorteorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tapiola Sinfonietta, Kokkola Opera Ensemble, Järvi Instrumentalistid, Turu Kuninglikud Muusikud.
Solistina on Karl Johann Lattikas mänginud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Sinfonietta ees.

Kaia Lattikas
KAIA LATTIKAS

Kaia Lattikas on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof. Leo Normeti klassi magistrikraadiga muusikateaduse erialal.
Ta on töötanud Eesti Televisioonis muusikasaadate toimetaja, produtsendi, autori ja saatejuhina, Tallinna Filharmoonias produtsendina ja SA Eesti Kontsert hooaja koordinaatorina.
Produtsendina on ta aastate jooksul korraldanud mitmeid suurfestivale nagu Birgitta Festival, Täiuslik vaikus, Tallinna Rahvusvaheline Bachi muusika festival bachFest, David Oistrahhi Festival, Artissimo!.
Alates aastast 2010 on ta pühendunud orkestrile, mis nüüd kannab nime Eesti Sinfonietta.